scorecardresearch

imam iskender ALİ MİHR

96 izlenme
Kategori Din
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
KÜTİBİ SİDDE DEN BUHARİDE VE DİĞER KİTAPLARDAKİ MEVZU HADİSLER:
ŞİMDİ BAKALIM “SAHİHİ BUHARİDEN BİR KAC ÖRNEK HADİSE”
6.cild 969.hadis; Sizden evvel ölen bir kişiyi melekler karşıladı ona,”sen dünyada bir hayır işledinmi?”dendi. O kişi,”ben tahsildarlarıma hep şunu söylerdim,”ödeyemeyenlerin üzerine gitmeyin iyi davranın mühlet verin”derdim.O zaman Allah onu affetti.Cennetine aldı.
7.cild 1086.hadis; O gün kulum sen bu günahı işledinmi? şu günahı işledinmi ? bunları bimiyormusun ? evet der o zaman gir cennete denir.
9.cild 1408.hadis; Kefen hırsızı biri”öldüğümde beni yakın ve rüzgarın kuvvetli olduğu bir günde denize savurun der”varisleri de öyle yapar sonra Allah ın huzurunda Allah ona sorar “neden böyle söyledin diye” o kişi derki “yarabbi senden koktum”der o zaman Allah onu affetti.
Bu rivayetlerin doğruluğuna beraberce karar verelim.
1.Henüz kıyamet kopmadığı için cennet cehennem söz konusu değil.
2.Allah’ın davetine icabet etmedikce (Allah’a ulaşma davetine) yeryüzündekilerle birlikte bir misli ilavesiyle verse kendini ateşten kurtaramaz.
RAD - 18 :Rab'lerine (Rabbinin emrine) icabet edenler için en güzeli vardır. Ve O'na icabet etmeyenler, yeryüzünde olanların hepsi ve bir o kadarı daha onların olsa, onu mutlaka fidye olarak verirlerdi. İşte onlar; onlar için hesabın kötüsü var. Ve onların barınacağı yer, cehennem; ne kötü bir döşektir.
3-Orada hiç kimseye sual sorulmaz herkesin yaptıkları “filmler olarak” kendisine gösterilir.
YASİN - 65 :Bugün onların ağızlarını mühürleriz. Kazanmış olduklarını (yaptıklarını) Bize, onların elleri anlatır, ayakları şahitlik eder.
KAF -21- 22 :Ve bütün nefsler beraberinde bir saik (hayat filmini çeken) ve bir şahit ile gelir (Allahû Teâla buyurur): “Andolsun ki sen bundan gaflet içindeydin. İşte senden perdeni kaldırdık. Artık bugün senin görüşün keskindir.”
İSRA – 13-14 :Bütün insanların kuşunu (kazandıkları ve kaybettikleri dereceleri) boynunda bağladık (boynuna astık). Ve kıyâmet günü ona, neşredilmiş kitabı (üç boyutlu olarak boşlukta oynayan hayat filmini) çıkarırız.Kitabını oku (hayat filmini izle)! Bugün hasib (hesap görücü) olarak (hayat filmindeki) nefsin(in cennete veya cehenneme gideceğini gösteren negatif ve pozitif derecelerinin neticeleri) sana kâfi oldu.
RUM - 57 :O zaman izin günü (kıyâmet günü), zalimlere mazeretleri (özürleri) fayda vermeyecek. Ve onlardan (Allah'ı) razı etmeleri de istenmez.
MURSELAT – 35-36 :Bu, (yalanlayanların) konuşamayacakları bir gündür. Ve onlara izin verilmez ki, özür beyan etsinler.
KASAS - 66 :İzin günü artık onlara haberler (amel defterleri, rakamlı kitap) kapanmıştır. Bundan sonra onlara sorulmaz (sorgulanmazlar).
MU'MİNUN – 102-103 :O zaman kimin mizanı (sevap tartıları) ağır gelirse işte onlar, felâha erenlerdir. Ve kimin mizanı (sevap tartıları), hafif gelirse işte onlar, nefslerini hüsrana düşürenlerdir. Onlar, cehennemde ebediyyen kalacak olanlardır.
Bunlar sadece 3 tanesi daha neler var hal böyleyse,”bunlarla tefsir edilen veya meallendirilenler de”şu anda içinde bulunduğumuz toplumu meydana getirmiştir.Osmanlı,dünyada enaz suçların işlendiği ülkelerin başında gelirken bu gün ülkemiz “dünyada ençok suç işlenenlerin başında” geliyor.AYİNESİDİR KİŞİNİN İŞİ LAFA BAKILMAZ.Bu hadis kitaplarında yazılı olanların da kendi aralarında ZIT OLANLARI var.
Benim hadislerim tartışılacaktır.Bu durumda KUR’AN a bakın,benden zuhur eden hiçbir söz KUR’AN a ters düşemez.Benden KUR’AN dışında hiç bir şey yazmayın.Kim benden KUR’AN dışında bir şey yazmışsa imha etsin.( Müslim-zühd,Müsnedi Ahmet-3/12,21,33)

Bir taraftan peygamber efendimizin ŞEFAATI kıyamette gecerli olacak deniyor,diğer tarafta “peygamber efendimizin kendi kızına,halasına,sülalesine ve diğer yakınlarına yardım (şefaat) edemiyeceği acıklanıyor.Tezatlarla dolu olan HADİSLER açıklamaya muhtac iken KUR’ANIN acıklaması nasıl onlarla yapılabilir ?
Buhari,rikak/52 ve Müslim,iman/302 ta peygamber efendimizin şefaatıyla cennete girileceği açıklanıyor.Ama Buhari,8.cild 1170 hadiste;
Buhari 8/1170 ; Ey Kureyş,ey İbni Muttalip,ey Menamoğulları .ey Halam Safiye ,eyKızım Fatıma. Nefsinizi Allah’ın azabından koruyunuz. Ben size olan AZABI gideremem.
*Buhari.8/1282:(Sahabeye seslenerek) İçinizden hiçbiriniz kıyamette benden ŞEFAAT beklemesin.O zaman ben size”DÜNYADAYKEN BEN SİZE HERŞEYİ TEBLİĞ ETTİM BURADA BENİM HİÇİR ŞEKİLDE ŞEFAAT YETKİM OLMADIĞINI” Daha geniş açıklama:www.ferhatbastug.com adresinde,”HADİS GERCEĞİ” Makalesindedir.
Etiketler